V době loňských letních výhní jsme se s MINI namísto na koupaliště vydali do Libčic nad Vltavou nedaleko Prahy. V areálu bývalých šroubáren jsme si domluvili hned dvě zajímavá setkání – v továrně LUGI a v dílně DEVOTO.

Obě firmy mají společné nejen místo výroby, ale také poslání. Dodávat na český trh kvalitní dřevěný nábytek s příběhem. Výrobní halou LUGI nás s poutavým výkladem provedl přímo majitel společnosti Michal Peřina a v nedaleké dílně DEVOTO jsme si pak příjemně popovídali s Lukášem Lédlem, který firmu na výrobu dětského nábytku založil se svým kamarádem.

Při naší návštěvě Libčic jsme si všimli, že proměnou prochází velká část celého areálu, a proto stojí za návštěvu i přilehlé budovy, sklady a další výrobní haly, na kterých se už pracuje, anebo je rekonstrukce brzy čeká. Ze šroubáren jsme pak celí vyhladovělí zamířili do naší oblíbené únětické hospůdky U Lasíků.

 


Více...
Původní (velmi ambiciózní) plán byl pokrýt celý Jihomoravský kraj. V Brně je ale tolik zajímavých míst, že jsme celý víkend strávili jen v jeho ulicích. Naše další MINI tipy jsou tedy čistě brněnské. Velký prostor dostává Vila Tugendhat, kde jsme po komentované prohlídce strávili ještě nějaký čas v přilehlé zahradě a prostě se kochali! Znovu jsme se utvrdili v tom, že tahle funkcionalistická kráska nás nikdy neomrzí.

Od našich brněnských přátel jsme před cestou dostali dlouhý seznam kaváren, které se ve městě otevřely za poslední dva roky. Vybrali jsme pro vás tři - SKØG Urban Hub, Industra Coffee a Šestou větev. Všechny si nás získaly svým prostředím, milou obsluhou a hlavně skvělou kávou. V Industra Coffee dokonce ukojili naší chuť na zmrzlinu - a to překvapivě díky Nanukům Praha.

V podvečer jsme se vydali na Kraví horu, zaplavali si v bazénu s úžasným výhledem na město a po osvěžení jsme si udělali procházku místní vilovou čtvrtí. A na každém druhém domě jsme mohli oči nechat! Poslední den jsme ještě navštívili Pokojík, malý pop-up store ve Smetanově ulici nabitý překrásnými kousky, který bychom si nejradši celý přestěhovali k nám domů.

 


Více...
Už se samotným nápadem mimopražských MINI tipů jsme měli jasno v tom, že naším prvním cílem bude Liberecký kraj, ke kterému nás váže spousta společných vzpomínek a kam se často a rádi vracíme. Možná je to i tím, že Liberec nedělí od Prahy taková vzdálenost a cesta autem zabere jen necelé dvě hodiny.

První zastávkou našeho květnového výletu byl Vysílač Ještěd, kde jsme se i tentokrát ubytovali, a proto jej oficiálně prohlašujeme za náš druhý, vesmírný domov. Dále jsme se podívali do Oblastní galerie Liberec, jež vznikla velmi povedenou konverzí bývalých městských lázní. Nevynechali jsme ani Prezidentskou chatu v nedalekém Bedřichově, která stojí na naší oblíbené běžkařské stopě a přirostla nám k srdci natolik, že jí navštěvujeme i mimo zimní sezónu.

Všechna tři místa dohromady tvoří skvělý a vyvážený víkendový mix – ubytování v hotelu v oblacích, kde na vás dýchnou sedmdesátá léta, trocha výtvarného umění v liberecké galerii, ve které můžete obdivovat i její architektonické provedení, a nakonec přijde na řadu i poctivé české jídlo ve stylové horské chatě.

 


Více...