Národní technická knihovna, známá pod zkratkou NTK, si zaslouží pozornost nejenom jako knihovna doslova přeplněná technickou literaturou všeho druhu, ale především jako perfektní ukázka, jak by takový moderní chrám knihomolů měl vypadat. Betonovou stavbu vymysleli architekti z ateliéru Projektil, kteří mají s knihovnami i dalšími univerzitními budovami hromadu zkušeností - pracovali totiž na podobných stavbách i v Ostravě, Kutné Hoře či Hradci Králové.

NTK je však budovou spíše multifunkční, protože v ní mimo knihovny fungují i přednáškové sály ČVUT, knihkupectví s odbornými publikacemi, kavárna či studovna. Nachází se přitom v rozlehlém univerzitním areálu u metra Dejvická a je jakýmsi jeho novým centrem. Přestože vyrostla teprve před pár lety, prakticky okamžitě ožila a dnes je tím hlavním "meeting pointem" nejen studentů technických oborů z okolních budov.

Těžko budete v Praze hledat vhodnější místo pro strávení deštivého dne. Kavárna vás sice nenadchne špičkovou gastronomií, ale tento nedostatek vám jistě vynahradí pravidelné výstavy ve vstupní hale či hodiny strávené nad prohlížením desítek vtipných kreseb, kterými se na betonovou konstrukci hlavního sálu knihovny podepsal rumunský umělec Dan Perjovschi.


Kontakt Otevírací doba
 
+420 232 002 535
 
Pondělí - Pátek: 08:00 - 22:00
Sobota: 10:00 - 17:00
 
Spud. je netradiční průvodce po Praze, který upozorňuje na zajímavá místa a podniky, jež rozhodně stojí za návštěvu. S Polaroidem v ruce mapujeme čtyři různé oblasti, a to jídlo a pití, obchody, pracovní prostory místních kreativců a architekturu. Spud. se soustředí na neokoukaná místa s neopakovatelnou atmosférou, na kavárny s tou nejlepší kávou, obchůdky s tím nejnápaditějším zbožím, dílny či ateliéry těch nejšikovnějších designérů a architektonické zajímavosti s tím největším kouzlem. Spud. je také hlavně o lidech, kteří za vybranými lokálními projekty stojí. Bez jejich invence a odvahy splnit si svůj sen by byla Praha o mnoho chudší. Všem proto patří naše velké díky!
 
Tereza a Michal
info@spud.cz / 728 764 380