Existuje mnoho způsobů a mnoho cest, kterými navštívit Pražský hrad, jedno z turisticky nejvytíženějších míst v Praze. Chcete-li si jeho návštěvu odškrtnout na seznamu a přitom nestojíte o nekonečné davy dalších návštěvníků, máte pouze dvě možnosti - vydat se na Hrad v noci, anebo Jelením příkopem.

Příkop původně sloužil k ochraně Hradu a k jeho oddělení od města. Aby panovníkům nekazil výhled, byly jeho svahy osazeny vinnou révou a od počátku 17. století se příkopem skutečně proháněli jeleni a později, za první republiky, dokonce medvědi. Dnes je Jelení příkop otevřen veřejnosti a divokou zvěř v něm už pravděpodobně nepotkáte, zato bujnou flóru jistě ano.

Důkazem, že ticho a klid Jeleního příkopu vyhledávali návštěvníci už před lety, je několik architektonicky zajímavých objektů, jež jsou v něm schovány před očima většiny kolemjdoucích. Za zmínku stojí především Masarykova vyhlídka od světového architekta Josipa Plečnika (jehož stopy najdete prakticky ve všech zahradách Pražského hradu), anebo teprve nedávno otevřený tunel od jednoho z nejvýznamnějších českých architektů současnosti, Josefa Pleskota.
Spud. je netradiční průvodce po Praze, který upozorňuje na zajímavá místa a podniky, jež rozhodně stojí za návštěvu. S Polaroidem v ruce mapujeme čtyři různé oblasti, a to jídlo a pití, obchody, pracovní prostory místních kreativců a architekturu. Spud. se soustředí na neokoukaná místa s neopakovatelnou atmosférou, na kavárny s tou nejlepší kávou, obchůdky s tím nejnápaditějším zbožím, dílny či ateliéry těch nejšikovnějších designérů a architektonické zajímavosti s tím největším kouzlem. Spud. je také hlavně o lidech, kteří za vybranými lokálními projekty stojí. Bez jejich invence a odvahy splnit si svůj sen by byla Praha o mnoho chudší. Všem proto patří naše velké díky!
 
Tereza a Michal
info@spud.cz / 728 764 380